KIBICOWSKIE

Aktualności

LKS Brzezówka - Tajfun Łubno 1-0 (1-0)

• autor: admin, 2016-09-26 10:28

W meczu 7 kolejki pokonaliśmy na własnym stadionie sąsiadów z Łubna wynikiem 1-0.
Jedyną bramkę strzelił Kamil Woźniak z rzutu karnego w 45 minucie meczu.

Skład: Lidwin- Dziura, Zając, Cieślak, Bachniak- Janiga, Woźniak (75' Kozicki), Gałuszka (72' Kośmieja), Janocha (70' Paluch)- Ruszel N (77' Ćwiąkała), Ruszel H (82' Roman)

Więcej w rozwinięciu...

Zapowiadany jako mecz kolejki z pewnością nie zawiódł licznie zgromadzonej tego dnia publiczności. W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Tajfuna. Będąc przy piłce wymieniali podania szybko i często, przez co ciężko było przejąć futbolówkę zawodnikom z Brzezówki. Mimo przewagi w posiadaniu piłki Łubnian, nie przyczyniło się to do poważnego zagrożenia i ich akcje kończyły się daleko od bramki Lidwina. Pierwszy strzał w meczu oddał stoper gości, strzałem z dalekiego dystansu z rzutu wolnego, jednak jak daleko miał do bramki, tak samo daleko piłka minęła się z naszą bramką. W 12 minucie prostopadłe podanie otrzymał H Ruszel i oddał mocny strzał z 16 metrów, ale piłka poszybowała dobry metr nad bramką. Pierwsza połowa do końca była bardzo wyrównana. Oba zespoły prezentowały zbliżony poziom i akcje ofensywne konstruowały asekuracyjnie, by nie popełnić błędu przy wyprowadzaniu piłki, nie chcąc nadziać się na kontratak. W ostatniej akcji pierwszej połowy kolejny raz podanie za obronę otrzymał H Ruszel i gdy minął bramkarza gości, wychodząc na pustą bramkę, został przez niego sfaulowany i sędzia nie mógł wskazać inaczej, niż rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Woźniak i pewnym strzałem strzelił gola do szatni, ponieważ po bramce sędzia zakończył 1 połowę.

W drugiej połowie widowisko skradli bramkarze. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy i ciekawszy dla kibiców, ale bramkarze swoimi świetnymi interwencjami nie dawali się pokonać, ale po kolei. Gdy myśleliśmy, że zawodnicy Tajfuna zaatakują od początku drugiej połowy, w pogoni za wynikiem, tymczasem lepiej grała Brzezówka. Bardzo mądrze utrzymywaliśmy się z piłką daleko od własnej bramki i dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Łubnianie byli skłóceni i ich rozegrania kończyły się dalekimi na kilkadziesiąt metrów wybiciami, które padały łupem naszych obrońców, którzy rozpoczynali nasze akcje. W 55 minucie w polu karnym po raz kolejny faulowany był H Ruszel. Po raz kolejny wykonawcą był Woźniak, ale tym razem jego strzał wyczuł bramkarz przeciwników Cichoń, broniąc jedenastkę. Jak śpiewał wokalista Kazik "gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka", tak właśnie, gdybyśmy wykorzystali karnego, mogłoby być już po meczu. Po obronionym karnym, drugi oddech złapali przyjezdni i zaczęli coraz groźniej i liczniej atakować naszą bramkę, w poszukiwaniu wyrównania. Fakt, że w czasie od 60 do 85 minuty, potrafiliśmy groźnie kontrować i nasze szybkie akcje były skuteczniejsze od ataków pozycyjnych Łubnian. Po naszych kontrach na bramkę gości strzelali Janiga, Kośmieja, Paluch i N Ruszela, ale za każdym razem najwyższej klasy interwencje Cichonia ratowały jego zespół przed utratą drugiej bramki. W końcówce wszyscy zawodnicy "z pola" Łubna atakowali naszą bramkę. Oblężenie trwało ostatnie 5 minut i najbardziej zagrozili nam po rzutach rożnych, bowiem dwukrotnie po rożnych kotłowało się w naszym polu karnym. Przy pierwszym takim rożnym strzał oraz 2 dobitki obronił Lidwin i ostatecznie piłka wybita przez naszego zawodnika wyszła poza boisko i jeszcze raz stały fragment mieli goście. Po drugim rzucie rożnym również strzał oddało Łubno, tym razem znowu Lidwin z poświęceniem złapał piłkę i przeciwnicy nie mieli już okazji dobić piłki. Sędzia do meczu doliczył 3 minuty i do końca piłka znajdowała się na naszej połowie. Rozpaczliwe już ataki przeciwników kończyły się niedokładnymi zagraniami. Po upływie doliczonego czasu, sędzia zakończył zawody.
Po wygranej wyrównaliśmy się punktami z naszymi przeciwnikami z tego meczu oraz z klubem, z którym rywalizować będziemy w najbliższą niedzielę, czyli Wisłoką Błażkowa. Wszystkie 3 kluby mają po 15 punktów, ale przynajmniej do niedzieli na pozycji lidera znajdujemy się my, ponieważ mamy wygrany mecz bezpośredni.
Były sezony, gdy Brzezówka z Łubnem grały o to, kto będzie przedostatni, a kto ostatni. Wczoraj oba kluby grały na szczycie i mecz na pewno nie zawiódł. Na dzień dzisiejszy liderujemy, co oczywiście jest bardzo przyjemne, ale nie ma co popadać w huraoptymizm, bo jest wrzesień, a sezon kończy się w czerwcu.
W następnej kolejce gramy kolejny piekielnie trudny mecz w Błażkowej i należy już zapomnieć o niedzieli 25 września, a należy zacząć myśleć o niedzieli 2 października.