KIBICOWSKIE

Aktualności

LKS Łęki Strzyżowskie - LKS Brzezówka 1-2 (0-2)

• autor: admin, 2016-04-17 18:17

W ramach 13 kolejki krośnieńskiej Klasy C gr IV udaliśmy się na delegację do Wojaszówki na mecz z LKSem Łęki Strzyżowskie, który chwilowo swoje mecze domowe rozgrywa właśnie na stadionie w pobliskiej Wojaszówce. Mecz skończył się wynikiem korzystnym dla naszego zespołu w stosunku 2-1.
Bramki dla Brzezówki: Norbert Ruszel, Woźniak.

Skład: Lepucki- Dziura, Zając, Cieślak, Lenkiewicz- Roman (45' Kozicki), Gałuszka, Woźniak (70' Wałęga), Bachniak (80' Wójcik)- Paluch (43' Ćwiąkała), Ruszel (88' Głowacki)

Więcej w rozwinięciu...

W pierwszej połowie wybraliśmy tę stronę boiska, na której grając mieliśmy sprzyjający wiatr. Od pierwszego gwizdka przełożyło się to na obraz spotkania. Zepchnęliśmy Łęki do defensywy i gra toczyła się długimi fragmentami na ich połowie. Długo nie potrafiliśmy udokumentować naszej przewagi bramkami. Najlepszą sytuację miał Bachniak, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wróciła na plac gry. W 28 minucie Dośrodkowana piłka Przez Palucha odbiła się od obrońcy, ale dotarła do adresata Ruszela, który głową umieścił piłkę pod poprzeczką bramki. W 37 minucie po faulu na Paluchu sędzia odgwizduje rzut wolny dla nas z 18 metrów. Do piłki podchodzi Woźniak i silnym strzałem w okienko bramki podwyższa rezultat na 2-0. W końcówce pierwszej połowy wkradło się do naszej gry niepotrzebne zamieszanie i dopuściliśmy Łęki do dwóch sytuacji, w których pewnie interweniował Lepucki.

W drugiej połowie, po zmianie stron to gospodarze grali z wiatrem i oni zaczęli z impetem. Bardzo długo bezrobotny w pierwszej połowie nasz bramkarz miał dużo więcej pracy po zmianie stron. Od 45 do 70 minuty gospodarze często atakowali, najczęściej długimi piłkami w pobliże naszej szesnastki. W 63 minucie jedna z takich piłek przeszła za obronę i w sytuacji sam na sam z Lepuckim znalazł się napastnik Łęk, strzelając gola kontaktowego. Nasza gra w 2 połowie sprowadziła się do kontrataków i trzykrotnie takie kontry mogły zakończyć się bramkami, ale zawiodła skuteczność. Sytuacje mieli Ćwiąkała, Bachniak i Ruszel, ale po ich strzałach gospodarze wznawiali piłkę z autu bramkowego. Mecz był taki, jakiego można było oczekiwać po ostatnich spotkaniach tych drużyn- ciężki i okraszony walką, dużą ilością pojedynków i wynik również był na styku. Ostatecznie ważne, że udało nam się utrzymać prowadzenie i wywozimy pierwsze wyjazdowe 3 punkty w tym sezonie.

Treningi: Środa g. 18 stadion, Piątek g. 19.30 orlik Jedlicze.